×
Seviye 1 Eğitimi

Seviye 1 Eğitimi

 

Seviye 1 Eğitimi, teorik eğitim, YSRS, yani güvenli sürüş bilimi sunumu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. Motosiklet dünyasına doğru ve bilinçli bir başlangıç yapmak isteyen kullanıcı adaylarına yönelik vitesli araçlar ile yapılan temel seviye eğitimidir. SEVİYE 1 eğitimleri Yamaha YBR-125 ile verilmektedir.

7 Saat
YBR125 ve D'elight
Eğitim içeriği " Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim
Hafta Sonu 450 ₺ Hafta İçi 400 ₺
Günlük Kontroller Nelerdir ?
Günlük Kontroller Nelerdir ?

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Motosikletİ tanıma / kullanabilme ne demektir?
Motosikletİ tanıma / kullanabilme ne demektir?

Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de motor çalışmıyor iken motosikleti tanıyıp kullanabilmektir (Motosikleti dengede tutabilmek, rahatlıkla motosiklete binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, motosikleti doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir?
Sürüş pozisyonu neden önemlidir?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş

Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedİr?
Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedİr?

Motoru doğru sırayla çalıştırıp güvenli bir şekilde durdurmaktır.

Viraj dönme ne demektİr?
Viraj dönme ne demektİr?

Doğru sürüş pozisyonu ve görüş açısıyla birlikte doğru zamanda sorunsuz gazı doğru şekilde kullanarak virajı geçebilmeyi öğrenmektir.

Frenleme Nedir ?
Frenleme Nedir ?

Motosikletin ön ve arka frenlerinin doğru ve etkili bir şekilde kullanılması.

Slalom turlarının amacı nedir?
Slalom turlarının amacı nedir?

Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak

KAYIT OL