×
Seviye 2 Eğitimi

Seviye 2 Eğitimi

 

Seviye 2 Eğitimi, teorik eğitim, YSRS, yani güvenli sürüş bilimi sunumu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular.  En az 1.500 km vitesli Motosiklet tecrübesi olan sürücülere yönelik geliştirici bir eğitimdir. Eğitim sırasında katılımcının seviyesine bağlı olarak kişinin alacağı eğitim eğitmenler tarafından revize edebilir.

7 Saat
MT-25
Eğitim içeriği " Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim olmalı
HAFTA SONU 475 ₺ HAFTA İÇİ 425 ₺
Günlük Kontroller Nelerdir ?
Günlük Kontroller Nelerdir ?

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Motosikletİ tanıma / kullanabilme ne demektir?
Motosikletİ tanıma / kullanabilme ne demektir?

Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de motor çalışmıyor iken motosikleti tanıyıp kullanabilmektir (Motosikleti dengede tutabilmek, rahatlıkla motosiklete binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, motosikleti doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir?
Sürüş pozisyonu neden önemlidir?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş

Frenleme Nedir?
Frenleme Nedir?

Motosikletin ön ve arka frenlerinin doğru ve etkili bir şekilde kullanılması.

Slalom turlarının amacı nedir?
Slalom turlarının amacı nedir?

Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak

Sert viraj dönme çalışmalarının amacı nedir?
Sert viraj dönme çalışmalarının amacı nedir?

Katılımcıların, düşük dönüş yarıçapıyla sert virajları geçebilmeyi öğrenmeleri ve yolda aniden karşılaşabilecekleri bir viraja güvenli bir şekilde girmeyi öğrenmeleridir.   

Engellerin aşılması neden önemlidir?
Engellerin aşılması neden önemlidir?

Katılımcıların, aniden karşılaşacakları bir engeli kavramaları ve buna karşı verilecek tepkinin neler olduğunu görmeleri, sürüş yeteneklerini zorlamadan temkinli sürüş yapmayı öğrenmeleridir. 

KAYIT OL