×
Seviye 3 İleri Seviye Sürüş Geliştirme

Seviye 3 İleri Seviye Sürüş Geliştirme

 

Seviye 3 “İleri Seviye Sürüş Geliştirme Programı” Eğitimi; teorik eğitim, YSRS, yani güvenli sürüş bilimi sunumu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. En az 3.000 km vitesli motosiklet tecrübesi olan 250 cc ve üzeri vitesli motosiklet kullanıcılarına daha doğru, güvenli, faydalı ve eğlenceli sürüş becerileri kazandırmaya yönelik bir eğitimdir. Seviye 3 “İleri Seviye Sürüş Geliştirme Programı” eğitimine  katılımcılarımızın kendi motosikletleri de katılabilirler. Talep edildiğinde akademi tarafından sağlanan MT25 modelimiz ile de eğitim alabilirsiniz.

7 Saat
Kendi Motosikletiniz yada MT-25
Eğitim içeriği " Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim
HAFTA SONU 495 ₺ HAFTA İÇİ 450 ₺
Operasyon ,Sürüş Öncesi Kontroller
Operasyon ,Sürüş Öncesi Kontroller

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Isınma Turları
Isınma Turları

Bu egzersiz daha sonraki çalışmalara hazırlık amacıyla ders alanı etrafında vites değiştirerek, fren yaparak uyun dönüşlerin yapılır.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir?
Sürüş pozisyonu neden önemlidir?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş

Vites küçülterek fren yapma?
Vites küçülterek fren yapma?

Bu derste fren kullanarak hız azaltma ve ardından vites küçülterek doğru dönüş yapma çalışması yapılmaktadır.

Motosikleti Yatırma, Daire ve Şişe Şekilli dönüş çalışması
Motosikleti Yatırma, Daire ve Şişe Şekilli dönüş çalışması

Bu derste dönüş kavramı anlatılır. Motosiklet dönüşlerde yatma eğilimi gösteren özel bir karaktere sahiptir. Bu ders sürücü dönüş esnasındaki uygun sürüş pozisyonunun alınması, hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj almaçalışmaları içermektedir.

Frenleme Nedir?
Frenleme Nedir?

Bu derste her iki fren performansı ve motor freni konularının anlaşılması sağlanır. Bu sayede güvenli, kontrollü durma performansı ile yumuşak ve hatasız fren yapma çalışmaları yapılır.

8 Çalışması
8 Çalışması

Bu derste uygun bakış kontrolü ile doğru dönüş formu öğretilmektedir. Fren ve hızlanma ile motosikleti kontrollü yatırarak dönüş yapılması hedeflenmektedir.

Ofset koni örgüsü (Chidori)
Ofset koni örgüsü (Chidori)

Bu derste tutunma alanı ve çok yavaş hızlarda denge unsurları gösterilmektedir. Debriyaj ve gaz kullanarak hız ve tutunmanın kontrolü sağlanmaktadır. Bu egzersizde motosikleti vücudunuzun bir parçası gibi kullanmak gerekmektedir. Bu durum çok yavaş sürüş esnasında sıkça karşımıza çıkabilmektedir.

Sidewinder
Sidewinder

Bu ders, motosikleti kontrol etmek için gerekli temel hususları kavramanıza yardımcı olacaktır; hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj alma, vb. çalışmalarını içermektedir. Ayrıca  motosikleti dolambaçlı yollarda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde sürmenize de yardımcı olacaktır.

KAYIT OL