×
SCOOTER DENEYİM

SCOOTER DENEYİM

 

Bu deneyim, motosikletli hayata scooter ile ilk adımı güvenle atabilmeniz üzerine tasarlandı. Bir tam günlük süre içinde scooteri dengeleyerek tanıyacak, gitme dönme ve durma gibi temel komutları rahatlıkla verebileceksiniz. Bu deneyimle yol haritanızı çizmeniz çok güvenli ve de kolay olacak.

Deneyim içeriği : Motosikleti tanıma, günlük kontrol ve ayar noktalarını bulma, ağırlığı dengeleme, viraj almayı, manevra yapmayı, gaz kontrolünü ve frenleme yapmayı deneyimleme.

 

Bu deneyime katılabilmek için bisiklet dengenizin olması gerekmektedir.

7 Saat
Neo's
Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim
2.000 ₺
Günlük, Sürüş Öncesi Kontroller
Günlük, Sürüş Öncesi Kontroller

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Doğru Oturuş, Doğru Sürüş Pozisyonu
Doğru Oturuş, Doğru Sürüş Pozisyonu

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş.

İnme, Binme ve Manevra Yapma
İnme, Binme ve Manevra Yapma
Isınma Turları ve Alanı Tanıma
Isınma Turları ve Alanı Tanıma
Viraj Dönme
Viraj Dönme
Frenleme
Frenleme
Slalom Yapma
Slalom Yapma

Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak.

Denge Koruma
Denge Koruma

Motosikletin dar bir alanda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde kontrol etmek için gerekli sürüş tekniğini edinmenize yardımcı olacaktır

KAYIT OL