×
PERFORMANS

PERFORMANS

 

Vitesli bir motosikletle en az 5000 km yapmış sürücüler için hazırlanmıştır.

Sürüş becerinizi en üst seviye taşıyacak, potansiyelinizi performansa dönüştürecek, motosiklete hükmetme yeteneğinizi güçlendirecek bir eğitimdir.

 

7 Saat
Kendi Motosikletiniz yada MT-25
Eğitim içeriği " Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim
600 ₺
Operasyon ,Sürüş Öncesi Kontroller
Operasyon ,Sürüş Öncesi Kontroller

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Sürüş pozisyonu neden önemlidir?
Sürüş pozisyonu neden önemlidir?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş

Isınma Turları
Isınma Turları

Bu egzersiz daha sonraki çalışmalara hazırlık amacıyla ders alanı etrafında vites değiştirerek, fren yaparak uyun dönüşlerin yapılır.

Frenleme Nedir?
Frenleme Nedir?

Bu derste her iki fren performansı ve motor freni konularının anlaşılması sağlanır. Bu sayede güvenli, kontrollü durma performansı ile yumuşak ve hatasız fren yapma çalışmaları yapılır.

Vites küçülterek fren yapma?
Vites küçülterek fren yapma?

Bu derste fren kullanarak hız azaltma ve ardından vites küçülterek doğru dönüş yapma çalışması yapılmaktadır.

Viraj dönme ne demektir?
Viraj dönme ne demektir?

Doğru sürüş pozisyonu ve görüş açısıyla birlikte doğru zamanda sorunsuz vites değiştirme ve doğru zamanda yavaşlayıp virajı geçebilmeyi öğrenmektir.

Ofset koni örgüsü (Chidori)
Ofset koni örgüsü (Chidori)

Bu derste tutunma alanı ve çok yavaş hızlarda denge unsurları gösterilmektedir. Debriyaj ve gaz kullanarak hız ve tutunmanın kontrolü sağlanmaktadır. Bu egzersizde motosikleti vücudunuzun bir parçası gibi kullanmak gerekmektedir. Bu durum çok yavaş sürüş esnasında sıkça karşımıza çıkabilmektedir.

Motosikleti Yatırma, Daire ve Şişe Şekilli dönüş çalışması
Motosikleti Yatırma, Daire ve Şişe Şekilli dönüş çalışması

Bu derste dönüş kavramı anlatılır. Motosiklet dönüşlerde yatma eğilimi gösteren özel bir karaktere sahiptir. Bu ders sürücü dönüş esnasındaki uygun sürüş pozisyonunun alınması, hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj almaçalışmaları içermektedir.

8 Çalışması
8 Çalışması

Bu derste uygun bakış kontrolü ile doğru dönüş formu öğretilmektedir. Fren ve hızlanma ile motosikleti kontrollü yatırarak dönüş yapılması hedeflenmektedir.

Sidewinder
Sidewinder

Bu ders, motosikleti kontrol etmek için gerekli temel hususları kavramanıza yardımcı olacaktır; hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj alma, vb. çalışmalarını içermektedir. Ayrıca  motosikleti dolambaçlı yollarda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde sürmenize de yardımcı olacaktır.

KAYIT OL