×
SCOOTER PLUS+

SCOOTER PLUS+

 

Scooter ile en az 1000 km ve üzeri yol tecrübesi olan,

Sürüş güvenliğini ve hakimiyetini geliştirici bir eğitimdir.

7 Saat
Kendi Scooterınız
Ulaşım, Güvenli Sürüş Bilimi Sunumu, Öğle Yemeği, Pratik Eğitim
550 ₺
Günlük ve Sürüş öncesi kontroller nelerdir?
Günlük ve Sürüş öncesi kontroller nelerdir?

Scooterin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına scooteri düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, soğutma sıvısı,  tekerlekler, motor, frenler ve sıvıları, gaz kolu, fren kolları, orta ve yan ayaklar, lastikler, akü ve far, yan ayak switchi, stop ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).

Scooteri tanıma / kullanabilme ne demektir?
Scooteri tanıma / kullanabilme ne demektir?

Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de çalışmıyor iken scooteri tanıyıp kullanabilmektir (Scooteri dengede tutabilmek, rahatlıkla scooter’a binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, scooteri doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

Sürüş pozisyonu neden önemlidir?
Sürüş pozisyonu neden önemlidir?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş

Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedİr?
Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedİr?

Motoru doğru sırayla çalıştırıp güvenli bir şekilde durdurmaktır.

Viraj dönme ne demektir?
Viraj dönme ne demektir?

Doğru sürüş pozisyonu ve görüş açısıyla birlikte doğru zamanda sorunsuz vites değiştirme ve doğru zamanda yavaşlayıp virajı geçebilmeyi öğrenmektir.

Frenleme Nedir?
Frenleme Nedir?

Scooterin ön ve arka frenlerinin doğru ve etkili bir şekilde kullanılması.

Slalom turlarının amacı nedir?
Slalom turlarının amacı nedir?

Katılımcıların, slalom turu boyunca gazı doğru kullanması, arka freni doğru uygulaması, doğru sürüş pozisyonunu koruması ve parkura uygun hızda ilerlemesini sağlamak

Oval dönüş’ün amacı nedir
Oval dönüş’ün amacı nedir

Katılımcıların, Scooterin yatma açısına bağlı olarak uygulanacak gaz miktarının öğrenilmesi.

Tam Daire ve Tam 8
Tam Daire ve Tam 8

Sürücünün minimum dönme yarıçapını elde edebilecek kontrolü sağlaması.

Trykhana
Trykhana

TRYKHANA hemen hemen tüm scooter sürüş tekniklerinin kullanılmasını gerektirir; örneğin, uygun gaz kolu, fren kullanımı, aynı zamanda hız kontrolü, sürüşte izlenen yol, dönüş performansı ve sürüş pozisyonu.

Geniş Slalom
Geniş Slalom

Dönüş sırasında, dönüş yönünüze bakmanız ve scooteri iç tarafa doğru yatırmanız, aynı zamanda yatma açısına uygun gaz miktarını dengelemeniz gerekecektir.

Denge Koruma
Denge Koruma

Bu ders scooteri dar bir alanda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde kontrol etmek için gerekli sürüş tekniğini edinmenize yardımcı olacaktır.

Durma ve Dönüş
Durma ve Dönüş

Bu ders, dar bir yolda hızlı U dönüşü yapma tekniğini edinmenize yardımcı olacaktır.

Sidewinder
Sidewinder

Bu ders, motosikleti kontrol etmek için gerekli temel hususları kavramanıza yardımcı olacaktır; hızlanma, hız kontrolü, frenleme, viraj alma, vb. çalışmalarını içermektedir. Ayrıca  motosikleti dolambaçlı yollarda sorunsuz ve emniyetli bir şekilde sürmenize de yardımcı olacaktır.

KAYIT OL